Як розгледіти в дитині генія та допомогти таланту розкритися

  • 25.07.2019
Статьи

Насправді геніальні діти зустрічаються досить рідко. Та чи має дитина непересічні інтелектуальні або творчі здібності, можна визначити ще у ранньому віці. Перевірте і ви, ось деякі ознаки геніальності.

Ваша розумашка — це маленький геній, якщо:

  • розвивається швидше за однолітків, тобто починає повзати, ходити, розмовляти набагато раніше за малюків у тому ж віці;
  • має виняткову пам’ять, високий рівень уваги й зосередженості
  • починає рано говорити й жваво цікавитися книгами, вивченням мов
  • вміє вирішувати поставлені завдання, наприклад, швидко опанувала вміння складати пазли чи додумалась, як дістати бажаний предмет з полички
  • дуже пильна та допитлива
  • потребує менше часу на сон
  • проявляє інтерес до певного виду діяльності: співає, танцює, складає конструктор тощо

Талановитими народжуються всі, проте не всі стають чемпіонами, професорами, видатними інженерами. Бо наявність певних схильностей — не означає успіх. Тому якщо ви розгледіли у дитині талант, то підтримайте його паростки, відповідайте на тисячу й одне питання, яке виникає за день у голові маленького Ейнштейна. Не можете пояснити самі? Зверніться по допомогу до репетиторів, тренерів чи спеціальних курсів.

Додаткові курси як засіб розкриття геніальності

Батькам набагато легше, ніж вчителям, визначити, до чого має схильність дитина. Тому варто звертати увагу на те, чим цікавиться й що вдається школяру краще, і вибирати та пропонувати вивчати поглиблено пов’язані дисципліни й предмети.

Як підібрати гарні курси й заохотити дитину до навчання:

Визначте, що подобається дитині найбільше. Точні науки чи гуманітарні, мови чи музика, спорт чи програмування? Зазвичай ці інтереси не змінюватимуться й далі, тому підберіть курси, які зможуть розвивати здібності.

Не варто розвивати усі або кілька талантів одразу. Спочатку дитина відвідує художню студію, потім ходить на танці та врешті записалася на робототехніку. Стрибки від гуртка до гурта небезпечні тим, що дитина у жодній зі сфер не досягне успіху.

Не слід призначати додаткові уроки більш ніж 3 рази на тиждень. В іншому випадку дитина перевтомлюватиметься, і це негативно вплине не лише на її рівень знань, а й на здоров’я.

Не можна вибирати надто багато різнотипних уроків для короткого проміжку часу. Якщо впродовж трьох днів дитина буде по черзі ходити на уроки мови, потім на програмування та ще й хімію — матеріал сплутається. Між надто різними заняттями має бути пауза не менше двох днів.

Вибираючи репетиторів чи курси, обов’язково зважайте на відгуки інших батьків — на сайті школи, міста чи спеціального порталу. Шукайте викладача, з яким дитині буде цікаво та комфортно працювати.

Забезпечте дитину потрібним інвентарем і підготуйте до самостійного відвідування курсів чи гуртка. Цікавтеся, як проходять заняття, успіхами та невдачами. Заохочуйте та хваліть маленького генія й ніколи не порівнюйте з іншими дітьми.

Допоможіть дитині розвиватися всебічно та розкрити свої таланти, бо це своєрідна інвестиція в майбутнє. Їй буде легше визначитися з професією і дасть змогу раніше розпочати підготовку до вступу в університет.