Статьи

ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО. Ким будуть працювати наші діти через 10-15 років

  • 12.09.2019

Світ навколо нас стрімко змінюється. І з кожним роком все швидше. Те, що ще було актуальним вчора, завтра вже може піти в тінь, а післязавтра й зовсім зникнути.

Згадайте, адже 10 років тому поняття «Смартфон» тільки починало входити у наш побут. А сьогодні — це основний засіб комунікації.

Вчора ще фільми про космічні кораблі та інші світи були недосяжною фантастикою, а сьогодні вже повним ходом розробляються проекти космічного туризму.

Стрімкий розвиток науково-технічного прогресу впливає на трансформацію існуючих професій, появу нових та зникнення старих. Вже сьогодні багато процесів автоматизуються та з них виключається людський фактор.

Робочі місця будуть займати (і вже це роблять) роботи. Особливо помітні ці зміни в Америці. Там ми можемо вже сьогодні спостерігати як роботи розливають каву, машини програмуються на здійснення поїздок без участі водія. Багато операцій в галузі медицини (хірургія), біоінженерії, біохімії проводяться «залізними» руками. Торкнулася роботизація та інших галузей.

Це не означає, що роботи замінять людину у всіх сферах діяльності та всі ми залишимося без роботи. Ні. Це означає, що нам доведеться освоювати нові професії та ставати ближче до сучасних технологій.

Незабаром стрімко відбудеться заміна одних професій іншими.

Приблизно 65% сьогоднішніх школярів працюватимуть за спеціальностями, яких зараз ще не існує.

Поки ці назви професій звучать як наукова фантастика, але, всього кілька років потому, вони стануть частиною нашого повсякденного життя.

Топ-список професій, попит на які буде рости в найближче десятиліття.

Оператор медичних роботів

фахівець з програмування діагностичних, лікувальних і хірургічних роботів. Адже вже сьогодні в медицині використовується більше 2000 роботизованих хірургічних систем.

Розробник інтелектуальних систем керування динамічною диспетчеризацією

професіонал, який займається розробкою програмних рішень для управління рухом у повітряному просторі.

Координатор освітньої онлайн—платформи

фахівець в освітньому закладі, який має компетенції в онлайн-педагогіці та супроводжує підготовку онлайн-курсів з конкретних предметів, модерує спілкування викладачів та студентів в рамках курсів або платформ.

Дизайнер віртуальних світів

творець віртуальної реальності, дизайн, архітектура та закони яких будуть базуватися на вподобаннях клієнтів.

Проектувальник 3D друку

розробник макетів тривимірних конструкцій, які застосовуються в найрізноманітніших сферах — від іграшок до будівництва.

Менеджер космотуризму

організатор туристичних програм у навколокосмічному та космічному просторі: турів на орбіту, на місяць та інших захоплюючих подорожей.

Космобіолог

дослідник та аналітик різних форм життя в космічному просторі, незамінний фахівець в перспективах колонізації Марса та інших планет.

Генетичний консультант

професіонал, який призначає лікування та дає рекомендації з харчування, способу життя та здоров’я на підставі глибокого генетичного аналізу.

Нанотехнолог

винахідник наноматеріалів та пристроїв для розвитку електроніки, медицини та інших сфер життєдіяльності людини.

На сьогоднішній день існують передумови для появи більше 120 нових професій.

Висновок напрошується сам собою – технології розвиваються настільки стрімко, що хвиля технологічного буму охопила всю планету. Яким би ти не був аскетом, тобі не вдасться залишитися осторонь.

Стрімка цифровізація та автоматизація рутинної праці в усіх сферах життя вимагає вже зараз розвивати в наших дітях «мислення майбутнього», а саме:

  • Структурне мислення
  • Логіка
  • Гнучкість
  • Вміння прогнозувати
  • Розуміння сучасних технологій – це те, на чому треба зробити акцент вже сьогодні кожному, хто хоче бути успішним завтра.
  • IT або цифрова грамотність в наш час стає базовим навиком. Можливо, ще не всі усвідомлюють важливість цього, але вже завтра ця навичка впевнено стане в один ряд з вміннями читати, писати та рахувати з самого раннього шкільного віку.
  • Готовність та здатність особистості застосовувати цифрові технології впевнено, ефективно, критично та безпечно у всіх сферах життєдіяльності – це базис успіху в інформаційному суспільстві.

Розуміючи вимоги сучасного світу та тривоги батьків про гідне майбутнє дітей, ми створили школу нового формату, де центром уваги є дитина.

Філософія та місія IT-школи СМАРТ – стати провідником у світ цифрових технологій, IT.

Одне з найголовніших наших завдань — навчити дитину розуміти принципи пристроїв, логіку їх роботи та взаємодії з іншими гаджетами. Спираючись на ці знання, дитина не буде бояться жити та розвиватися у мінливому цифровому просторі.

Обираючи професії майбутнього, кожен наш студент матиме необхідний базис для подальшого успішного розвитку. Смарт формуємо особистості, які створюють власне майбутнє.

Бажаєте отримати план індивідуального розвитку для вашої дитини? Запишіться на особисту зустріч з профорієнтації!