Чому однієї школи більше недостатньо

  • 25.07.2019
Статьи

Школа дає учню фундаментальні знання. Але давайте дивитися правді в очі: цінність загальноосвітніх шкіл буде знижуватись з кожним роком. Не тому, що вони погані, а тому, що сучасне життя вимагає іншого підходу.

Що відбувається у наших школах сьогодні

Слід розуміти, що загальна освіта не погана, але занадто уніфікована. Інформація подається на однаковому для всіх учнів рівні без урахування особливостей сприйняття та схильностей дитячого розуму до тієї чи іншої науки. І до цих особливостей додається ряд інших.

зазвичай класи переповнені:

  • це не дає можливості вчителям поговорити з кожним учнем і переконатися, що він засвоїв матеріал, як наслідок — рівень успішності учнів знижується
  • слабке матеріально-технічне забезпечення шкіл, застарілі комп’ютери та меблі
  • інновації впроваджуються повільно, натомість рівень бюрократії надвисокий

Ще одна важлива причина неефективності — школи не вчать навчатися. Тобто вони вміють давати об’єм знань, але не дають принципів обробки нової інформації, якої в сучасному світі стало набагато більше.

На жаль, школа не вчить:

  • як планувати свій час
  • як вибудовувати комунікації
  • навіщо потрібна дисципліна і як вона впливає на навчання
  • як працювати зі збільшеними об’ємами інформації та великими текстами
  • як використовувати вже засвоєний матеріал відносно нової інформації

Що можуть дати додаткові курси та заняття з репетиторами?

На відміну від загальноосвітніх шкіл, які отримують фінансування від держави і практично не мають якісних показників оцінювання, у секторі надання приватних освітніх послуг все навпаки: цінність курсів чи окремого викладача напряму залежить від відгуків студентів про якість наданих послуг. Більше позитивних відгуків — більше потенційних клієнтів;
Дохід додаткових курсів та репетиторів також повністю залежить від якості послуг. Чим ефективніше проходять уроки, тим більше учні будуть займатися і тим більше приноситимуть прибутку.

Завдяки зазначеним причинам, на додаткових курсах рівень інновацій — вищий, так само як рівень матеріального забезпечення та мотивація вчителів.

Організатори курсів та приватних шкіл більш вільні у реалізації нових підходів. Наприклад, одна з приватних шкіл використовує психологічний підхід при формуванні груп учнів. За таким відбором, склад груп змінюється на кожному занятті залежно від швидкості засвоєння матеріалу та інших факторів

Позашкільна освіта: кілька аргументів «за»

Індивідуальний підхід до кожної дитини, який основано на його інтересах та здібностях.

Малоформатні групи до 12 осіб, де викладач може приділити достатньо уваги кожному учню.

Викладачі — спеціалісти у своїй індустрії, які горять своєю справою і безперервно вдосконалюють свої навички.

Гнучкий графік, який можна коригувати в залежності від завантаженості.

Дивовижна атмосфера: дитина навчається у колі ентузіастів, таких же дітей, які свідомо прийшли отримати додаткові знання.

Тож вибираючи додаткові уроки, ви дієте в інтересах учня. По-перше, йому буде цікаво вчитися, а значить, легше сприймати та засвоювати нову інформацію. По-друге, отримані знання значно підвищать шанси на успішну здачу зовнішнього незалежного оцінювання й розширять життєві горизонти

Зараз багато дітей цікавляться IT. Так чому не спрямувати захоплення у правильне річище? Тут допоможе IT-школа, де дитина навчиться мислити креативно, грамотно та з користю використовувати інформаційні технології, опанує навички, які стануть у нагоді в майбутньому. І хто знає, можливо, дитяче захоплення переросте в справу всього життя.